Ücretsiz İlan Ver
Popmundo, Çevrimiçi rol yapma sanatı.
İstanbul > Ataşehir > Ataşehir > Atatürk Mah.

Popmundo, Çevrimiçi rol yapma sanatı.
3.333 TL
  • İlan Tarihi
    : 30.04.2017
  • Hizmeti Veren
    : Bireysel
İLETİŞİM BİLGİLERİ eylem arslan
Üyelik tarihi 30.04.2017
Mesaj Gönder
Bu ilan
1619 kez görüntülenmiş,
0 kullanıcı tarafından favorilerine eklenmiş.
AÇIKLAMA
Nedir Popmundo?

Zamanının Popomundo’su, şimdinin ise Popmundo’su.


“Popmundo (eski adıyla Popomundo), Spelkultur i Sverige AB‘nin geliştirdiği Availo SE’nin sunucuları sağladığı tarayıcı üzerinden oynanan online bir “rol yapma” oyunudur. Sanal müzik sanayisinde şöhrete kavuşmak oyunun ana fikridir. Fakat bunun yanında şirket yönetmek, suç dünyasında yer almak, polis ve doktor olmak gibi farklı kariyer dallarında ilerlemek de mümkündür. Oyun gerçek zamanlı oynanır ve oyunda oynatılan karakter gelişimine oyun süresince devam eder. Ayrıca oyun 22 dile tam olarak çevrilmiş, 3 dilde ise çeviri aşamasında bulunmaktadır.

Popmundo metin bazlıdır; “grafikleri ve sesi olan geleneksel bir bilgisayar oyunu değildir.” Oyun hiçbir zaman bilgisayara karşı oynanmaz; ilişki kurulan her karakter dünyanın bir noktasında oyunu oynayan gerçek bir kişidir.

Oyun ilk kurulduğu zamanlarda tamamen müzik endüstrisi tabanlı iken artık oyuna evlilik, ebeveynlik, politika gibi kavramlar girmiş ve Popmundo, sanal bir hayat platformu halini almıştır.”


Yani, bir gerçek yaşam simülasyonu, bir rol yapma oyunudur. Üye olurken karakterinizi kurar, memleketini ve ismini seçer (verilen isimler arasından) ve karakterinizi oynamaya başlarsınız. Özellikle Forum RPsi gibi, yazı temelli RP sevenler için bir aşk, bir sevdadır bu oyun.

Normalde, ilk kuruluşu itibari ile aslında müzik oyunuydu. Yani, karakteriniz için bir müzik grubu açar veyahut mevcut bir gruba katılır, müzik dalında yükselmenizi sağlayacak yetenekler öğrenir (Temel Şairlik, Temel Bestecilik, Rock, Hiphop vs vs) ve verdiğiniz konserler ile şöhret basamaklarını tırmanırdınız. Lakin artık pek de öyle değil.

Oyuna zamanla eklenen birçok etkinlik, başarı ve meslek ile birlikte insanların ilgisinin müzikten kaydığını söylesek yalan olmaz. Mesela, meslek olarak Doktor olmadan da, doktorluk yapabilirsiniz bu oyunda. Gerekli yetenekleri bildiğiniz taktirde, insanlardan kan alabilir, bu kanı ilaca çevirebilir, bu ilacı da iğneye çevirip en nihayetinde hastaları iyileştirebilirsiniz.


Bu kadarla da kalmıyor,

Bunlar sıkıcı mı geldi?.. Peki… Zombileri avlayabildiğinizi söylesem? Evet evet, bildiğimiz zombiler. Pek tabii, Left 4 Dead gibi, oturup canlı bir şekilde vurup FPS oynar gibi ateş açmıyorsunuz. Bunları karakteriniz yapıyor. Ama Londra’nın gizli tünellerine inip (Ölüler Günü’nde ki bu 3 gün sonra olacak), elinize aldığınız tüfek kovanlarla bir sürü zombi avlayıp, başarılar kazanabiliyorsunuz. Veya ava giden insanlara asistan olup, eşya taşıyarak para kazanmanız da pek mümkün.

Peki Ya Ekonomi?

Oyunda gerçek bir ekonomi var denebilir. Dükkanlardan vs basit ürünleri, kıyafetleri alabiliyorsunuz. Ama asıl olay, forumlardaki Dünya Ticaret Forumu’nda dönüyor. Oyunda bazı özel nesneler mevcut. Sağlığınızı, ruh halinizi arttıran, karakterinizi gençleştiren ve daha niceleri. Bunları, milyonlarca liraya satmanız mümkün.

Ya da daha güzeli; şirket kurabilirsiniz. Bu şirketinizle alacağınız Bar, Restoran, Dükkan vb bir sürü mekan ile paraya para dememeniz de mümkün. Şirket başkanı olarak, karakteriniz mükemmel yerlere gelebilir.

Ama Her Şey Güllük Gülistanlık Değil

Tabii, her şey gibi bu oyunun da ufak bir kötü yanı var: VIP üyelik. Para ile alınan bu üyeliğiniz olmadan oyun sıkıcı hale gelebiliyor. Zira VIP ile gelen bir sürü güzel özellik mevcut. Çocuk yapmak, sizinle aynı bölgede olmayan birisine eşya teklif etmek, Jet ile hızlı uçuş yapmak, CEO olmak… Yine de söylemeliyim ki, vereceğiniz paraya değer.


Özetle;

Popmundo, kendi karakterinizi yarattığınız ve yaşamını yönettiğiniz bir Rol Yapma Oyunudur. Web tabanlı, ücretsiz de oynanabilen bu oyunda VIP özelliği ile başka yenilikler de kazanabilirsiniz. Karakteriniz için müzik kariyeri, doktorluk, başarı avcısı ve yeni eklenen Suç Oyunu ile başarılı bir hırsız olmak gibi birçok yol seçebilir ve bu yolda en mükemmelliğe doğru ilerleyebilirsiniz. VIP olduğunuz takdirde, evlenip çoluk çocuğa, hatta torunlara kavuşabilir, kendi karakterinizi yönetir gibi onları da yönetebilirsiniz. Oyunun en güzel yanı ise; ilişkide bulunduğunuz herkes, sizin gibi kanlı canlı insan. Oyunda hiçbir karakter NPC, yani bilgisayar tarafından yönetilen bir karakter değil.Gelin, siz de bu güzel dünyaya katılıp belki de dünyanın 1 numaralı Rock yıldızı olun.
internetilan.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlış, eksik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırı olmasından internetilan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sorularınız için ilan sahibi, www.internetilan.com ile ilgili sorularınız için ise iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.